Przejdź do treści

„Kinky Boots”, czyli bądź sobą

Charlie po śmierci swojego ojca przejmuje fabrykę butów „Price i syn”, z czego nie jest zadowolony – marzył o zupełnie innej karierze i miał się przeprowadzić z narzeczoną do Londynu. Na domiar złego fabryka jest zadłużona. Zaraz, czy faktycznie na domiar złego? Charlie staje w rozkroku między zamknięciem fabryki i spełnieniem marzenia o życiu w wielkim mieście a ratowaniem dorobku ojca za wszelką cenę. Wybór wydaje się oczywisty, ale pewnego dnia mężczyzna spotyka na ulicy Lolę, drag queen o wielkiej charyzmie (w tej roli równie charyzmatyczny Krzysztof Szczepaniak), która zasiewa mu w głowie myśl – a może by tak zamiast męskich eleganckich butów tworzyć męskie wystrzałowe szpilki?

Kinky Boots to ceniony na całym świecie musical autorstwa Harveya Fiersteina i Cyndi Lauper, a wersja w reżyserii Eweliny Pietrowiak wystawiana w warszawskim Teatrze Dramatycznym trzyma wysoki poziom. Wspaniała aranżacja równie świetnych utworów pozostanie w mojej pamięci na długo (aż szkoda, że na Spotify nie ma playlisty z piosenkami w tym wykonaniu!). Minimalistyczna scenografia nie rozpraszała, a, pozostawiając wiele miejsca wyobraźni, doskonale wpisywała się w historię fabryki „Price i syn”.

Nie mogę pominąć w mojej recenzji świetnej obsady. Wszyscy aktorzy, grając, wiernie oddawali emocje postaci. Zdecydowanie wyróżniał się wśród nich Krzysztof Szczepaniak odgrywający rolę Loli – na spektaklu, na którym byłam kupił publikę. Czy to tańcząc, czy śpiewając, czy tłumacząc się jogą online… Ale takie rzeczy usłyszycie może, jeśli zdecydujecie się kupić bilety na musical;)


Sama opowieść jest wzruszająca – opowiada o tolerancji, podążaniu za marzeniami i… pogodzeniem się z ich nie spełnieniem. No właśnie, co ciekawe, Kinky Boots w przeciwieństwie do wielu dzisiejszych dzieł nie mówi widzowi, że szczęście się osiągnie, podążając za marzeniami za wszelką cenę, ale raczej, że szczęście można osiągnąć w różny, czasem nieoczekiwany sposób. Zakończę wzorem Camus, że Syzyf może być szczęśliwy, czy nie?

Spektakl KINKY BOOTS
TytułKinky Boots
AutorzyHarvey Fierstein, Cyndi Lauper
ReżyserkaEwelina Pietrowiak
TeatrTeatr Dramatyczny w Warszawie
WWWhttps://teatrdramatyczny.pl/kinky-boots
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content