Przejdź do treści

„Krótka historia filozofii”, czyli ale o co chodzi z tą jaskinią?

Kiedy ludziom mówię o olimpiadzie filozoficznej, wielu z nich spogląda na mnie z mieszaniną strachu i zdziwienia. Czasem jest tam też podziw, jakby historia filozofii była wiedzą tajemną. Czasem jeszcze dodają, że na studiach mieli filozofię jako przedmiot i źle go wspominają. Jeśli należysz do takich osób, to polecam książkę Krótką historię filozofii Nigela Warburtona.

Autor jest brytyjskim filozofem i popularyzatorem filozofii. Współprowadzi podcast Philosophy bites, czyli ciekawe rozmowy z przeróżnymi dzisiejszymi filozofami. Do tego ma bardzo lekkie pióro i dobre poczucie humoru.

Książka składa się z krótkich rozdziałów, w których Nigel Warburton przedstawia czołowych filozofów, a właściwie ich najbardziej znane myśli. Ta forma pozwoli nam zbudować solidną podstawę i zachęci do dalszego zgłębiania historii filozofii. Po lekturze będziemy już mogli świadomie kierować się imperatywem kategorycznym czy nazwać się utylitarystą:)

Oczywiście Krótka historia filozofii, jak sama nazwa wskazuje, jest krótka i daleko jej do bycia określonym jako kompletna, ale może stanowić świetny wstęp w naszej myślowej przygodzie. Bardzo przyjemna lektura. Jeśli chcecie wiedzieć, o co chodziło Platonowi z tą jaskinią, warto po nią sięgnąć.

TytułKrótka historia filozofii
AutorNigel Warburton
WydawnictwoRM
WWWhttps://www.rm.com.pl/product-pol-1085-Krotka-historia-filozofii-e-book.html?query_id=2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content