Przejdź do treści

„Moja rodzina i inne zwierzęta”, czyli korfuańska przygoda Durrellów

Czasami marzymy, by rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady. Rodzina Geralda Durrella właśnie to zrobiła. Tylko, że wyjechali nie w Bieszczady, a na Korfu, a w dodatku zrobili to w 1935, kiedy taka wyprowadzka zdawała się jeszcze bardziej szalona niż dzisiaj.

Dwadzieścia lat później autor wspomina tę podróż życia, szczegółowo opisując tamtejsze faunę i florę. Należy dodać, że opisy korfuańskich zwierząt są wyjątkowe – Gerald Durrell jako zoolog potrafi relacjonować walkę jaszczurki z modliszką niczym mrożącą krew w żyłach bitwę na śmierć i życie. To jedna z tych powieści, gdzie nie pomija się opisów przyrody, a raczej na nie czeka z niecierpliwością.

Moja rodzina i inne zwierzęta przedstawia historię rodziny naprawdę wyjątkowej. Owdowiała matka, młody pisarz Larry (którego możecie znać jako autora Kwartetu aleksandryjskiego), zafascynowany bronią Leslie, zbyt dbająca o wygląd Margo i najmłodszy Gerry, który sprowadza do domu wszystko, co się rusza. Czytelnik z przyjemnością śledzi przezabawne perypetie Durrellów i ich przyjaciół z wyspy.

Książka doczekała się kontynuacji Moje ptaki, zwierzaki i krewni oraz Ogród bogów, a także wielu adaptacji filmowych (w tym serial Durrellowie). Ludzie na całym świecie pokochali tę wyjątkową rodzinę i zapragnęli zamieszkać na Korfu. Czy tak również będzie z Tobą? Zapraszam do lektury, choć muszę rozczarować fanów wartkiej akcji – opis krwiożerczych żółwi może okazać się mimo wszystko za mało emocjonujący.

TytułMoja rodzina i inne zwierzęta
AutorGerald Durrell
WydawnictwoNoir sur Blanc
WWWhttps://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3567/moja-rodzina-i-inne-zwierzeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content