Przejdź do treści

„200 weeks ago” VOŁOSI, czyli kiedyś a teraz

  • Kultura

Nie wychodząc z domu, udaję się w podróż daleko stąd. Wystarczy, że posłucham odpowiedniej muzyki. Ostatnio jest to album Vołosów – „200 weeks ago”. Wraz z dźwiękami smyczków przenoszę się w czasie i w przestrzeni.

Od tytułowych dwustu tygodni świat jednocześnie całkowicie się zmienił, a zarazem pozostaje taki sam. Razem z Vołosami zadajemy sobie odwieczne pytania o przeszłość i przyszłość. Tradycyjne instrumenty – skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas – łączą się i tworzą piękne melodie mające znajomy zapach lasu i brzmienie coraz to nowych opowieści. Nasze człowieczeństwo jest niczym wahadło pomiędzy wczoraj a dzisiaj.

Muzycy przenoszą nas do opuszczonego dworu w Karpatach, gdzie nagrano „200 weeks ago”. Ludowy i wspólny duch łączy się z osobistymi poszukiwaniami sensu w samotności istnienia. Jest to piękne pełne energii doświadczenie rzeczywistości.

Album „200 weeks ago” to ambitne przedsięwzięcie artystyczne. VOŁOSI, czyli Krzysztof Lasoń i Zbigniew Michałek na skrzypcach, Jan Kaczmarzyk na altówce, Stanisław Lasoń na wiolonczeli oraz Robert Waszut na kontrabasie, stworzyli inspirującą płytę. Autorskie utwory Stanisława Lasonia i Jana Kaczmarzyka składają się na przemyślaną całość. Album będący swego rodzaju podróżą sam przebył wiele kilometrów zanim osiągnął ostateczną formę – nagrany w polskich górach, zmiksowany przez Josha Tyrrella w Londynie i zmasterowany przez Zino Mikorey w Berlinie.

czterej mężczyźni w otoczeniu industrialnym grają na instrumentach smyczkowych
fot. Dominika Szczech
Album200 weeks ago
ZespółVOŁOSI
Rok2023
WWWhttps://www.volosi-band.com/
Gdzie posłuchać?YouTube, Spotify, CD, na żywo
okładka albumu 200 weeks ago, poleprzy zachodzie słońca, łąka, dmuchawiec rozwiany przez wiatr
logo zespołu VOŁOSI
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content